یکی از کاربردهای مهم و متداول مقاومت‌های صنعتی کنترل موتورهای مورد استفاده در کمپرسورها، دمنده ها، جرثقیل‌ها، بالابرها، لیفتراک‌ها، نقاله‌ها و غیره می‌باشد. این تجهیز در راه اندازی انواع موتورهای DC و AC با توان بالا مورد استفاده قرار می گیرد. مقاومت‌ راه انداز و کنترل موتور، جریان هجومی موتور را محدود کرده و مشخصه گشتاور-سرعت آن را تنظیم می نماید.

  • در موتورهای القایی روتور سیم پیچی شده، مقاومت راه انداز با اتصال ستاره به حلقه های لغزان رتور وصل شده و با خروج پله های مقاومتی، یک راه اندازی نرم برای موتور فراهم می کند. این تجهیز در موتورهای دارای گشتاور راه انداز بالا مورد استفاده قرار می گیرد.
  • در موتورهای القایی قفس سنجابی، مقاومت های راه انداز در مسیر تغذیه سیم پیچ استاتور قرار گرفته و با کاهش ولتاژ راه‌اندازی، جریان راه‌اندازی را کاهش می دهد. در این حالت با خروج پله‌های مقاومتی، راه اندازی نرمی برای موتور فراهم می گردد.
  • در راه اندازی ستاره- مثلث، موتور با اتصال ستاره راه اندازی شده و سپس به حالت مثلث تبدیل می‌گردد. در این روش، برای کاهش جرقه و ایجاد تعادل در نیروی الکترومحرکه برگشتی، مقاومت راه‌انداز به مدار اضافه شده که در نهایت موجب راه اندازی نرم موتور می شود.
  • در موتورهای DC سری، مقاومت های راه انداز در مسیر سیم پیچ میدان و آرمیچر قرار گرفته و باعث کاهش ولتاژ و جریان راه اندازی می گردد. درنتیجه گشتاور هجومی کاهش می یابد و با خروج پله‌های مقاومتی، موتور بصورت نرم راه اندازی می‌شود.

مشخصات اصلی راه انداز موتور

مشخصات اصلی Motor Starting، عمدتا پارامترهای ولتاژ نامی، توان نامی، مقاومت نامی و تعداد پله‌ است. جهت محاسبه جریان هجومی محدود شده با راه‌انداز موتور، استاندارد NEMA متناسب با محل کاربرد موتور، پارامتر NEMA Resistor Class را معرفی می‌نماید که به استناد آن و مشخصات اصلی موتور (شامل جریان نامی، فرکانس، تعداد قطب و سرعت روتور) می توان مقاومت اهمی کل، مقاومت هر پله و توان نامی رزیستور را محاسبه نمود.

شرکت پارسان، دستگاه‌های راه‌انداز موتور را با در نظر گرفتن پارامترهای فوق و همچنین Duty Cycle، افزایش دمای مجاز المنت مطابق استاندارد، نوع خنک کاری و ارتعاشات موجود در سیستم، طراحی و اجرا می‌نماید.

 

Motor Starter Datasheet

pdf

Motor Starter Control Panel Datasheet

pdf